Gilla Rhodos!

Jag sitter i uterummet,  bläddrar och kollar bilder från förra året! Jag fastnade nästan med en gång i Rhodosbilderna och resultatet blev ett bildspel som jag gärna delar med mig av.

Klicka på bilden så börjar vi resan.

…………………………………………………………………………………………………………………………..

Medan ni tittar på bildspelet kan ni ju fundera på sarongtävlingen.

Klicka på bilden och du kommer till tävlingen

22 reaktioner till “Gilla Rhodos!

  1. Så härliga bilder. Ska kika på tävlingen sen. Jag har mitt minsta barnbarn här och han tar min uppmärksamhet.
    Kramar

  2. Underbart med bildspelet, man fick sommarkänsla på en gång , underbart är det också att det blir mer och mer asfalt att gå på när snö och is försvinner.
    Kramen!

  3. Åååh sommar och sooool… Usch idag höll vi på att förfrysa tårna på vägen till dagis och jobb… -15 när vi gick… Fast det blev juh bättre när solen tittade upp och värmde lite… Men OH va jag saknar sommar och värme!!

  4. Vi, eller rättare sagt jag, kolla just nu på olika alternativ om kommer iväg. Hur tyckte du Rhodos var? Var bodde ni? Jag pendlar mellan Cypern och Turkiet för Husse vägrar afrika just nu… Själv tyckte jag Kreta var så där.

    Kram

  5. Måste säga att bildspelet började väääldigt bra. Ett glas vin funkar alltid 😉

    Vad kul det var att se. Några av platserna kände jag igen sen mitt besök i Rhodos Stad

    Kramisar

  6. Jag tror han väljer tatuerare, det är mer pengar i det än graffitti 😉
    Rhodos var jag på som sjuåring. Lindos tror jag staden hette.
    Fint var det i varje fall och ett minne för livet 🙂

  7. Kul grej, gillade åkningarna. Fast själv gillar jag mest att lägga ut bilderna med text och bygga en story. Har ett helvete just nu med mina gamla bildinlägg från metro, när portalen läggs ned så försvinner bilderna eftersom dom bara är länkade över. Jag måste spara om dom, har hunnit med 200 inlägg nu. Fast det mesta från Gambia och hela Thailand är kvar att fixa, Pust.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s